Zastanawiasz się, czym jest makijaż permanentny, na czym polega ta metoda i czy jest rozwiązaniem odpowiednim dla ciebie i twoich potrzeb? Zacznijmy od początku. Pod pojęciem makijażu permanentnego znajduje się specjalistyczny zabieg kosmetyczny, którego rezultatem jest trwałe podkreślenie oczu, brwi oraz ust. Jeśli chodzi o makijaż permanentny oczu opiera się on zazwyczaj na wykonaniu kreski na górnej (a także dolnej bądź obu) powiece. W przypadku brwi mamy do czynienie z wyregulowaniem ich kształtu i nadaniem odpowiedniego odcieniu. Usta mogą zostać uwydatnione, ich kontury podkreślone a czerwień wzmocniona.

Oczywiście to tylko najpopularniejsze, ale nie wszystkie możliwości związane z tym coraz popularniejszym i zyskującym coraz większe grono zwolenniczek zabiegiem. Jednym z jego największych zalet jest to, że stanowi skuteczną i o wiele mniej inwazyjną alternatywę do chirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty są trwałe a klientki zadowolone, jest więc to rozwiązaniem warte rozważenie przed podjęciem decyzji o poważniejszym zabiegu. Najważniejsze jest to, aby makijaż permanentny wykonany został w profesjonalnym salonie przez doświadczoną kosmetyczkę. Wówczas nie tylko będzie on w stanie podkreślić największe walory kobiecej urody, ale także skutecznie zamaskuje różnego rodzaju niedoskonałości, które stanowić mogą źródło kompleksów. Możliwe jest między innymi zatuszowanie przebarwień, blizn i innych zmian nieestetycznych zdaniem klientki zmian skórnych.

Taki zabieg może więc pomóc w odbudowanie poczucia własnej wartości i nabyciu pewności siebie, które są niezwykle ważne do wewnętrznej równowagi i zdrowia psychicznego. Na początek warto przedyskutować kwestie wykonania makijażu permanentnego z kosmetyczką, która doradzi nam, w którym kierunku najlepiej pójść. Warto pamiętać, że nie zawsze rozwiązania, które są odpowiednie dla innych osób sprawdzą się także w naszym przypadku. Makijaż ma być w końcu naszą ozdobą, nie przeciwnie. Warto pamiętać, że jest on trwały i zrezygnować z krzykliwych rozwiązań na rzecz bardziej naturalnego looku.

Scroll to Top