Pod pojęciem ginekologii estetycznej znajduje się szereg zabiegów inwazyjnych i procedur medycznych, których celem jest poprawa wyglądu kobiecych wewnętrznych narządów płciowych bądź też poprawę funkcji seksualnych. Dla bardzo wielu kobiet nieestetyczny wygląd tych partii ciała przekłada się na spadek komfortu psychicznego, poczucia własnej wartości i pewności siebie. Jak każde źródło kompleksów ma bardzo negatywny wpływ na jakość życia i zdrowia psychicznego. Dzięki różnego rodzaju zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej możliwe jest rozwiązanie wielu problemów i wiążących się z nimi nieprzyjemnych konsekwencji.

Kto kwalifikuje się do wykonania takiego zabiegu? Przede wszystkim kobiety niezadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych, np. zdeformowanego po porodzie kształtu warg sromowych. Problemy te są często nie tylko natury estetycznej, mogą powodować ból i dyskomfort podczas wykonywania czynności seksualnych, uprawiania sportu czy nawet chodzenia. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są natomiast obciążenia kardiologiczne, niekontrolowana cukrzyca czy też problemy z krzepnięciem krwi. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie podstawowych badań, takich jak pełna morfologia czy pomiar parametrów krzepnięcia krwi. Dodatkowo kobiety powyżej 50 roku życia wykonać muszą EKG. Na planowany zabieg przyjść należy na czczo. Planując termin trzeba wziąć pod uwagę cykl miesiączkowy – nie powinien on odbyć się później niż na 10 dni przed planowanych rozpoczęciem miesiączki. Istnieje kilka rodzajów zabiegów ginekologii estetycznej, a mianowicie labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych; clitoroplastyka, czyli plastyka łechtaczki; zabieg powiększenia warg sromowych większych oraz hymenoplastyka, zabieg polegający na odtworzeniu błony dziewiczej.

Każdy z tych zabiegów wykonywany jest z innych pobudek, jednak każdy wpłynąć może na znaczącą poprawę pewności siebie, zniwelowanie nieprzyjemnych dolegliwości i poprawę jakości życia.

Scroll to Top