Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa jest rozwiązaniem odpowiednim dla nich i ich potrzeb. Być może jesteś jedną z tych osób i w podjęciu decyzji pomoże ci ten właśnie poradnik.

Na początek warto dowiedzieć się, czym depilacja laserowa jest i komu jest polecana. Jest to oczywiście nic innego jak kosmetyczny zabieg, którego celem jest całkowite bądź prawie całkowite usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała. Zabieg ten zalecany jest przede wszystkim tym osobom, które cierpią z powodu nadmiernego owłosienia, mają wrodzoną tendencję do wrastania włosków, pojawiania się różnego rodzaju stanów zapalnych i zmian skórnych, takich jak krostki i grudki. Po kilkokrotnym wykonaniu zabiegu laserowej depilacji gładką skórą cieszyć się można nawet przez kilka lat. Niestety nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi, a przynajmniej nie od razu, ponieważ konieczne jest specjalne przygotowanie. Zabiegowi nie mogą być poddane między innymi kobiety w ciąży czy osoby z chorobą nowotworową. Do przeciwskazań zalicza się także między innymi infekcja wirusowa, bakteryjna czy grzybiczna występująca w miejscu, które ma być poddane temu zabiegowi, a także opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających oraz stosowanie bronzerów i samoopalaczy. Zabieg nie jest także polecany osobom z włosami w kolorze rudym, siwym bądź blond, ponieważ skuteczność laserowej depilacji jest w ich wypadku znacznie mniejsza. 

Przed wykonaniem zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Warto wziąć pod uwagę, że przygotowania te trwać mogą nawet cały miesiąc, jeśli więc zależy nam na tym, aby depilacja odbyła się przed konkretnym terminem czy ważnym wydarzeniem należy zacząć odpowiednio wcześnie. W pierwszej kolejności wykonanie zabiegu skonsultować warto z lekarzem. Na miesiąc przed zabiegiem należy całkowicie zaprzestać depilacji, trzy tygodnie wcześniej przestać stosować maści z retinoidami, dwa tygodnie przed zabiegiem trzeba odstawić leki światło uwrażliwiające oraz przez kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać się. 

Scroll to Top