Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych obecnie zabiegów kosmetycznych jest mezoterapia. Na czym polega ten zabieg i jakie można dzięki niemu osiągnąć efekty? O tym przeczytasz w dalszej części. Nie sposób zaprzeczyć, że w przysłowiu „jak nas widza, tak nas piszą” jest sporo racji. Nasz wygląd ma duże znaczenie i jest naszą wizytówką. Atrakcyjny i zadbany może być nie tylko naszą najlepszą wizytówka, ale także źródłem poczucia własnej wartości i pewności siebie. Oczywiście najważniejsza jest codzienna pielęgnacja w domowych warunkach – regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry, stosowanie kosmetyków dopasowanych do jej typu i potrzeb, a także zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia.

Oczywiście pomocne są także profesjonalne zabiegi wykonane w salonie kosmetycznym, jak właśnie wspomniana na początku mezoterapia. Zabieg ten polecany jest dla wszystkich osób, które pragną odzyskać swój młodzieńczy, świeży wygląd. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu do skór składników, które mają dla niej zbawienny wpływ, a mianowicie – kwasu hialuronowego, aminokwasów, krzemionki organicznej, minerałów, witamin, kofeiny czy soli mineralnych. Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Skóra jest wygładzona, nawilżona, odmłodzona i promieniuje blaskiem. Można go wykonać o każdej porze roku, jednak najlepsze efekty osiągnąć można na wiosnę, kiedy to nasza skóra zmęczona jest po długotrwały mrozach i bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Mezoterapia stosowana być może zarówno na twarz, jak i na dłonie oraz ciało. Istnieją dwa sposoby wykonania tego zabiegu. Pierwszym z nich jest metoda igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu substancji podskórnie. Stosunkowo nowym rodzajem mezoterapi jest mezoterapia bezigłowa, która nie należy do grupy zabiegów inwazyjnych. Może być ona połączona z mikrodermabrazją. Zabieg ten świetnie radzi sobie chociażby z usuwaniem bądź niwelowaniem cellulitu. Jeśli zależy ci na odzyskaniu młodzieńczego wyglądu warto przekonać się o skuteczności tego zabiegu na własnej skórze.

Scroll to Top